Tutaj jesteś Aktualności Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość

Aktualności

Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość

Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość

09.07.2019
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość". Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość
 
W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:
  • Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;
  • Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.
 
W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.
 
Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.
 
Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2019 r.
 
Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora http://www.fdpa.org.pl, są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa oraz poniżej:
 
 
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela:
Sylwia Konopacka-Bąk,
e-mail: konkurs@fdpa.org.pl
tel. 695 116 110; 22 864 03 90;
fax 22 864 03 61.
 
Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej: https://www.fdpa.org.pl/konkurs oraz na http://www.facebook.com/Fundacja.FDPA.
 
Link do informacji konkursowej na stronie FDPA: http://www.fdpa.org.pl/konkurs-polska-wies-dziedzictwo-i-przyszlosc
 
logo
Powrót