Tutaj jesteś Aktualności Podziel się tym co najcenniejsze -...

Aktualności

Podziel się tym co najcenniejsze - kroplą Twojej krwi

Podziel się tym co najcenniejsze - kroplą Twojej krwi

01.07.2019
"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia" św. Jan Paweł II
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję oddania krwi, która odbędzie się 11 sierpnia br. w godz. 9:00- 13:00 na parkingu przy Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdniku Dużym. W tym dniu na krwiodawców będzie czekał autobus medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 
Zgłaszający się do oddania krwi (18 - 65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport, dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
 
Ze względów organizacyjnych (autokar jest udostępniany przez RCKIK w Lublinie tylko w przypadku, jeśli krwiodawców będzie więcej niż 25 osób), prosimy o imienne zgłaszanie się na akcję do dnia 12 lipca br. do godz. 15:30 pod numery telefonów:
 
Karol Kowalczyk: 514 609 197
 
Emilia Sikorska: 885 822 821
 
Bądź mailowo: emilia.sikorska@wolka.pl
 
Inicjatorem akcji jest Pan Karol Kowalczyk - Radny Gminy Wólka, za co mu serdecznie dziękujemy.
 
Powrót