Tutaj jesteś Aktualności Dnia 22 kwietnia obchodzony był...

Aktualności

Dnia 22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi

03.06.2019
Z tej okazji w dniu 1 czerwca br. odbyła się akcja sprzątania na terenie naszej gminy. Podobnie jak w poprzednich latach, liczną grupę ochotników stanowili Harcerze, którzy pokazali, że są niesamowicie zgranym zespołem, a estetyczny wygląd miejsca, w którym mieszkają, jest dla nich bardzo ważny.
W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat, Przewodnicząca Zarządu osiedla Borek Pani Renata Śniadecka- Mandryk, jak również Mieszkańcy naszej gminy, którzy aktywnie włączyli się w akcję.
 
Zgromadzeni uczestnicy podzieleni na grupy wyposażeni w rękawice, worki oraz mapy zbierali śmieci zalegające okoliczne lasy, rowy, drogi i pobocza. Sprzątanie miało charakter zabawy- były to zawody, a dla drużyny, która zebrała najwięcej worków śmieci Pan Wójt przewidział nagrody.
 
Zwieńczeniem ciężkiej pracy było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólna zabawa połączona ze śpiewograniem.
 
Kończąc spotkane Pan Wójt Edwin Gortat rozdał nagrody i podziękował wszystkim za tak liczne przybycie oraz za ogromne zaangażowanie. Zadeklarował, iż typu akcje będą cyklicznie odbywały się na terenie naszej gminy, gdyż takie działania niewątpliwie przyczyniają się do podniesienia świadomości ekologicznej naszej wspólnoty, poprawy estetyki i wizerunku naszej gminy. Wyraził jednocześnie nadzieję, iż w kolejnych inicjatywach liczy na tak dobrą i owocną współpracę ze środowiskiem harcerskim oraz z mieszkańcami gminy Wólka.
 
Dodatkowo zwracamy się do wszystkich Mieszkańców z prośbą o dbanie o czystość i porządek na terenie naszej gminy. Nie przechodźmy obojętnie obok porzuconych śmieci, gdyż każdy z nas chce mieszkać w ładnym, czystym i schludnym miejscu. Jak powiedział Mahatma Gandhi – Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Każdy z nas powinien zastanowić się, co należy zrobić, aby poprawić stan otaczającego go środowiska.
 
PAMIĘTAJMY, IŻ DBAJĄC O ŚRODOWISKO DBAMY O NASZE WSPÓLNE DOBRO!
Powrót