Tutaj jesteś Aktualności Kampanie Urzędu Komunikacji...

Aktualności

Kampanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Kampanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej

18.04.2019
Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprasza do wzięcia udziału w kampaniach i akcjach informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez Prezesa UKE:
  • Wzmacniacze GSM
  • Wiem, co podpisuję
  • Klikam z głową
 
Kampania „Wzmacniacze GSM” jest skierowana do wszystkich abonentów telefonów komórkowych, którzy nie mogą skutecznie realizować połączeń głosowych, korzystać z transmisji danych w sieciach komórkowych operatorów, z którymi podpisali umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz gdy mają problemy ze słabym zasięgiem stacji bazowych GSM.
 
Niektórzy z użytkowników decydują się na zainstalowanie wzmacniacza sygnału GSM, co nie jest właściwym rozwiązaniem. Używanie wzmacniaczy GSM powoduje zakłócenia innych urządzeń radiowych, w tym stacji bazowych i samych telefonów komórkowych. Użytkowanie tych urządzeń wywołuje negatywne skutki prawne, ponieważ jest to korzystanie bez pozwolenia.
 
Celem prowadzonej przez UKE kampanii informacyjnej jest uświadomienie jak największej liczbie użytkowników o możliwych naruszeniach przepisów prawnych związanych z używaniem wzmacniaczy GSM oraz ich wpływu na działanie stacji bazowych. Pozwoli to na ograniczenie liczby powodowanych zakłóceń legalnych stacji bazowych telefonii komórkowej.
 
Akcja „Wiem, co podpisuję” skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów, bo to oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów.
 
W ramach kampanii "Wiem, co podpisuję" UKE doradza, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak dochodzić roszczeń. Zajęcia mają formę bezpłatnych wykładów, podczas których w przystępny sposób zostaną przedstawione typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców oraz sposoby jak się przed nimi bronić. Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 5349225 lub poprzez email: cik@uke.gov.pl.
 
Kampania „Klikam z głową”  przeznaczona jest dla dzieci ze szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Zajęcia UKE przybliżają jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczą, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz unikać płacenia wysokich rachunków. Warsztaty są bezpłatne i trwają około 45 minut. W całym kraju w 2019 roku UKE zamierza przeszkolić  50 000 osób, a w województwie lubelskim ok. 3 000 osób. Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 5349225 lub poprzez email: cik@uke.gov.pl.
 
 Kampanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej
 
Kampanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej
 
Kampanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej
Powrót