Tutaj jesteś Aktualności Gminny Konkurs Plastyczno - Teatralny...

Aktualności

Gminny Konkurs Plastyczno - Teatralny - „Amory Tureckie 2019”

Gminny Konkurs Plastyczno - Teatralny - „Amory Tureckie 2019”

12.03.2019
W dniu 1 marca 2019 roku w ramach działań kulturalnych, edukacyjnych oraz profilaktycznych podejmowanych na terenie Szkoły Podstawowej w Turce, po raz czwarty zorganizowaliśmy pod Patronatem Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata „Amory Tureckie 2019”.

Jest to konkurs teatralny i plastyczny o tematyce miłosnej przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wólka oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Bystrzycy.

Młodzi aktorzy walczyli o złotego, srebrnego i brązowego Amora. W tym roku Amory Tureckie odbyły się w aranżacji Alicji w krainie czarów i pod hasłem: „Wszystko ma jakiś morał, pod warunkiem, że umiesz go znaleźć”.

Do rywalizacji stanęło 8 grup teatralnych w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VIII. Uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności aktorskich. Zgromadzona licznie publiczność miała okazję podziwiać młodych Aktorów w scenkach teatralnych, etiudach, skeczach kabaretowych, pantomimie oraz w teatrze cieni. Przedstawienia były na wysokim poziomie i Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Złotego Amora w kategorii klas I-III wywalczyli uczniowie z SP w Łuszczowie, Srebrnego Amora otrzymała SP Turka, a Brązowy trafił w ręce uczniów ze SP z Pliszczyna. W kategorii klas starszych Złotego Amora zdobyli aktorzy z SP Turka, Srebrnego – SP Pliszczyn, natomiast Brązowego SP Łuszczów. Wyróżnienia otrzymały SP Świdnik Mały i SP Sobianowice. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i wyjechali od nas z ogromnymi uśmiechami na twarzach! Zapraszamy za ro

Powrót