Tutaj jesteś Aktualności II Gminny Koncert Kolęd pt....

Aktualności

II Gminny Koncert Kolęd pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”

II Gminny Koncert Kolęd pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”

21.01.2019
Utalentowani mieszkańcy naszej gminy zaśpiewali kolędy Nowonarodzonemu Jezusowi podczas II Gminnego Koncertu Kolęd pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, który odbył się 20 stycznia br. w Kościele w Bystrzycy.

Wspólne kolędowanie rozpoczął Pan Wójt Edwin Gortat, który przywitał zgromadzonych gości oraz naszych artystów. Spotkanie rozpoczęliśmy minutą ciszy za duszę Ś.P. Pawła Adamowicza- Prezydenta Miasta Gdańsk. Następnie Julia Kwiatosz, uczennica Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym, zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”. Tą kolędą uczciliśmy pamięć Pana Prezydenta oraz wszystkich Babć i Dziadków, których już nie ma wśród nas. Tak jak mówią słowa kolędy: „Odeszli po to by żyć, I tym razem będą żyć wiecznie…..

Pan Wójt złożył życzenia honorowym uczestnikom uroczystości – Babciom i Dziadkom, a następnie wraz z dziećmi rozdał im symboliczne prezenty – pierniczki, które upiekli Wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bystrzycy, za co im serdecznie dziękujemy.
W kolędowaniu udział wzięli: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Łuszczowie; Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobianowicach, Szkoły Podstawowej w Turce, Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie oraz Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym, Schola z Bystrzycy, Zespół Muzyczny Fundacji Biała Róża, Seniorzy i Seniorki z Bystrzycy oraz Radni Gminy Wólka wraz z Panem Wójtem.

Pan Wójt Edwin Gortat wręczył uczestnikom upominki gratulując pięknych występów i dziękując za ogromne zaangażowanie i przybycie. Podziękował również wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości: Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Marzyckiemu, Dyrekcji szkół oraz Nauczycielom przygotowującym dzieci do występów oraz Opiekunom i Wolontariuszom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bystrzycy.
 
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Jest to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dziękujemy, że spędziliście go Państwo razem z nami przy wspólnym kolędowaniu. Mamy nadzieję, że uroczystość pomogła uczestnikom na dłużej pozostać w nastroju bożonarodzeniowym, a wspólne świętowanie na długo pozostanie w Państwa pamięci.
 

Powrót