Tutaj jesteś Aktualności Podziel się tym co najcenniejsze -...

Aktualności

Podziel się tym co najcenniejsze - kroplą Twojej krwi

Podziel się tym co najcenniejsze - kroplą Twojej krwi

18.01.2019
Wójt Gminy Wólka, Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie oraz Klub Sportowy Czarni Pliszczyn, serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do oddania krwi dla chorego na białaczkę dziecka.

W dniu 27 stycznia 2019 roku, w godzinach od 9 do 13 na parkingu przy kościele w Pliszczynie na krwiodawców będzie czekał autobus medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Zgłaszający się do oddania krwi (18 - 65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport, dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i
niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

O zbiórkę krwi apeluje również Rodzina Mieszkańca Świdnika Dużego. Krew jest potrzebna do przyspieszenia terminu operacji.

Więcej informacji w artykule:

https://www.lublin112.pl/apel-o-krew-dla-mieszkanca-swidnika-duzego/?fbclid=IwAR02JthkGK_EvMWpknlM4tN0yRp3jLoFcl06FZpHgM7urlUsz8nlbux4_4c

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia"

św. Jan Paweł II


Powrót