Tutaj jesteś Aktualności Bystrzyca w kadrze

Aktualności

Bystrzyca w kadrze

Bystrzyca w kadrze

10.01.2019
Szanowni Państwo, Przy okazji wizyty w Urzędzie Gminy Wólka mają Państwo możliwość obejrzenia zdjęć, które powstały w ramach projektu fotograficznego pt. „Bystrzyca w kadrze”.
Projekt ukazuje, jak wygląda meandrująca rzeka na różnych odcinkach w ciągu czterech pór roku. Celem jest zwrócenie uwagi odbiorcy w ochronie środowiska naturalnego rzeki oraz ukazanie zmieniającego się krajobrazu. Rzeka Bystrzyca jest jedną z wizytówek przyrodniczych Gminy Wólka oraz Lubelszczyzny, o którą należy dbać i chronić przed zniszczeniem. Projekt fotograficzny „Bystrzyca w kadrze” jest swojego rodzaju apelem do mieszkańców gminy oraz Lubelszczyzny, aby szanować miejsca tak piękne i niezwykłe, gdzie człowiek może nasycić się różnymi barwami czterech pór roku i odpocząć w spokoju na łonie natury.
 
Autorką zdjęć jest Joanna Wiśniewska. Studentka na kierunku Prawno- menedżerskim I rok II stopnia na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Fotografią zaczęła interesować się w  2011 roku. Obecnie należy do Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS.
 
Joanna Wiśniewska prowadzi swoje dwa projekty fotograficzne. Pierwszy z nich to „Bystrzyca w kadrze” w fotografii pejzażowej oraz projekt pt. „Architektoniczne zwierciadła Lubelszczyzny”. W  tym projekcie ukazuje zabytkowe oraz zapomniane pomniki kultury z województwa lubelskiego. Bierze czynny udział w warsztatach oraz konkursach fotograficznych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Do swoich największych osiągnięć w dziecinie fotografii zalicza otrzymanie Stypendium Marszałka Województwa dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w latach 2015-2018 oraz Stypendium Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej w 2015 roku. Prezentowała swoje prace na ponad 40 zbiorowych wystawach fotograficznych.
 
Dziękujemy Pani Joannie za współpracę i liczymy na kolejne zdjęcia pokazujące piękne walory przyrodnicze gminy Wólka.
 
Powrót