Tutaj jesteś Aktualności Dofinansowanie dla Kół Gospodyń...

Aktualności

Dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich – termin składania wniosków mija 27 grudnia br.

Dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich – termin składania wniosków mija 27 grudnia br.

12.12.2018
Informujemy Państwa, iż koła gospodyń wiejskich mają możliwość uzyskania dofinansowania do 5 tysięcy złotych wsparcia na start, jeśli rejestracją się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i uzyskają osobowość prawną.

Wniosek o rejestrację należy złożyć jak najszybciej, najlepiej do 14 grudnia w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast do 27 grudnia należy złożyć wniosek o wypłatę wsparcia finansowego.

Trzy kroki do uzyskania wsparcia dla Koła:

  1. Zgłoś swoje koło w ARiMR poprzez złożenie listy wszystkich członków Koła wraz z wnioskiem o wpis do rejestru w biurze powiatowym.
  2. Otrzymawszy decyzję o rejestracji, załóż konto bankowe.
  3. Do 27 grudnia wróć do biura powiatowego ARiMR, by złożyć wniosek o przyznanie pomocy. Pieniądze wypłacane będą niezwłocznie po wydaniu decyzji o jej przyznaniu.

Ustawa ma na celu podniesienie rangi Kół poprzez nadanie im osobowości prawnej oraz wsparcie finansowe, które umożliwi rozwój ich działalności.  

Szczegółowe informacje można uzyskać pełnomocników ds. KGW w każdym biurze powiatowym ARiMR. Wykaz pełnomocników, dokumenty dotyczące rejestracji oraz wsparcia finansowego znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.arimr.gov.pl/krajowy-rejestr-kol-gospodyn-wiejskich.html

bądź na stronie internetowej:

http://www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl/ 

Powrót