Tutaj jesteś Aktualności Spotkania prewencyjno- profilaktyczne...

Aktualności

Spotkania prewencyjno- profilaktyczne „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”

Spotkania prewencyjno- profilaktyczne „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”

12.12.2018
W poniedziałek 10 grudnia w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łuszczowie oraz w Zespole Publicznych Jednostek Oświatowych w Turce odbyły się spotkania profilaktyczno- prewencyjne z policją w ramach projektu pt. „Bezpieczna Gmina – Bezpieczni Mieszkańcy”.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach o bezpieczeństwie na drodze pt. „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”, które przeprowadziła Pani sierżant sztabowy Iwona Cichocka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Pani Iwona rozmawiała z dziećmi o zasadach poruszania się po drogach, chodnikach oraz przejściach dla pieszych oraz przypomniała uczniom o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniach, tornistrach, a także zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Dzieci uważnie słuchały, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Podczas spotkania każdy ze słuchaczy otrzymał materiały odblaskowe, dzięki którym będzie bardziej widoczny na drodze.
 
Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Cichockiej za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję, że nasze dzieci będą wykorzystywać przekazaną wiedzę oraz materiały odblaskowe w życiu codziennym.
Projekt „Bezpieczna Gmina – Bezpieczni Mieszkańcy” realizowany przez gminę Wólka w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Logo
Powrót