Tutaj jesteś Aktualności W dniu dzisiejszym Szkołę Podstawową...

Aktualności

W dniu dzisiejszym Szkołę Podstawową w Pliszczynie odwiedziła ekipa TVP Lublin

W dniu dzisiejszym Szkołę Podstawową w Pliszczynie odwiedziła ekipa TVP Lublin

29.11.2018
Wizyta nie była przypadkowa – chcieli spotkać się z Mistrzami Polski w Kata Jiu-Jitsu Goshin-Ryu, którzy są uczniami tejże szkoły.
Z wielką dumą informujemy Państwa, iż z wielkim sukcesem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie a jednocześnie członkowie działającej tu od 12 lat sekcji jiu-jitsu kierowanej przez Agnieszkę i Andrzeja Kozyrów zakończyli swój start w Mistrzostwach Polski w Kata Jiu-Jitsu Goshin-Ryu, które odbyły się w dniach 24-25 listopada 2018 roku w Szczebrzeszynie.
 
Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły zdobyła 8 medali, w tym pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Mistrzami Polski w swoich kategoriach wiekowych na rok 2018 zostali: Aleksandra Łobejko, Jakub Hrycyszyn, Monika Głowacka, Dorota Wolińska i Adrian Kowalski, srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Jakub Woliński i Krzysztof Głowacki, a brązowym medalistą mistrzostw został Tymoteusz Łobejko. Ogółem Sekcja Jiu-Jitsu w Pliszczynie, której uczniami są także absolwenci naszej szkoły zdobyła, 13 medali w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 1 brązowy.
 
Warto dodać, iż  na starcie stanęło ponad 170 uczestników reprezentujących kluby i sekcje z całej Polski działające w strukturach stowarzyszenia Polskie Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu.
 
Zachęcamy Państwa do oglądania w dniu dzisiejszym (29.11.2018 r.) o godz. 18:30 Panoramy Lubelskiej, w której pojawi się materiał o naszych Mistrzach.
Powrót