Tutaj jesteś Aktualności Piknik „Służymy Niepodległej” w Lublinie

Aktualności

Piknik „Służymy Niepodległej” w Lublinie

Piknik „Służymy Niepodległej” w Lublinie

08.11.2018
10 listopada br. (sobota) o godz. 11.00 w Targach Lublin rozpocznie się patriotyczny piknik „Służymy Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie wiele wojskowych atrakcji. Będzie można również podzielić się darem życia, czyli oddać krew.

Piknik „Służymy Niepodległej” organizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej w siedemnastu polskich miastach. W Lublinie impreza odbędzie się na terenie Targów Lublin. W programie, m.in. pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji. O godz. 16.00, we wszystkich miastach organizatorzy zaplanowali bicie rekordu w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady” czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Na pikniku nie zabraknie Terytorialsów z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zaprezentują swój sprzęt i specjalistyczne wyposażenie. Będzie można, m.in. obejrzeć quady, motocykle, karabinki wyborowe, moździerze, granatniki oraz sprzęt inżynieryjny. Żołnierze opowiedzą o służbie i o tym, jak zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Lubelscy Terytorialsi świętują również oddając krew. Od 15 października żołnierze 2 LBOT prowadzą akcję zbiórki krwi pod hasłem „100 litrów na 100 lecie Niepodległości”. Żołnierze i pracownicy cywilni oddają krew w Regionalnych i Terenowych Stacjach Krwiodawstwa na terenie województwa lubelskiego. Podsumowanie akcji nastąpi w dniu 11 Listopada na Placu Zamkowym w Lublinie. W czasie uroczystości również będzie można oddać krew w specjalnie podstawionym KrwioBusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

 

kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY
2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
tel. 261 182 811
tel. kom. 725 880 174
 
 
Powrót