Tutaj jesteś Aktualności Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką

Aktualności

Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką

Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką

04.10.2018
27 września 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bystrzycy, plastycznie uzdolnieni uczniowie spotkali się na IV edycji Pleneru Artystycznego "Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką".
Organizatorem Pleneru Artystycznego jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Ponad Podziałami" i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy.
 
Impreza została dofinansowana przez Powiat Lubelski w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury.
 
W Plenerze Artystycznym, który składa się z dwóch konkursów: plastycznego iceramicznego wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Sobianowic, Łuszczowa, Pliszczyna, Świdnika Małego i Turki oraz uczniowie z placówek szkolnictwa specjalnego z Załucza, Matczyna, Łęcznej i Bystrzycy.
 
Celem konkursów jest integracja dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez umożliwienie im twórczej konfrontacji. Impreza ma unikatowy charakter - to jedna z niewielu okazji, kiedy uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mogą spotkać się z pełnosprawnymi rówieśnikami.
 
Cieszymy się, ze mogliśmy podpatrywać artystyczne działania naszych gości, zarówno te malarskie, jak i ceramiczne. Za każdym razem nasi młodzi artyści zadziwiają nas coraz wyższym poziomem swoich prac. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na Wystawie Poplenerowej w naszej szkole.
 
Jak zawsze, plener przepełniony był pozytywną energią, którą zawdzięczamy naszym gościom.
 
Dziękujemy za wspólną zabawę i twórcze inspiracje!
Powrót