Tutaj jesteś Aktualności Konwent Samorządów Województwa...

Aktualności

Konwent Samorządów Województwa Lubelskiego WYBORY SAMORZĄDOWE

Konwent Samorządów Województwa Lubelskiego WYBORY SAMORZĄDOWE

27.09.2018
We czwartek (20 września br.) w Restauracji Gościniec odbył się Konwent Samorządów Województwa Lubelskiego pod nazwą "Wybory Samorządowe", którego organizatorem był Związek Gmin Lubelszczyzny.

Gminę Wólka, która od lat jest członkiem ZGW, reprezentował Przewodniczący Rady Gminy Wólka Pan Józef Madoń oraz Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat.


Spotkanie poprowadzili: Piotr Dragan - Wójt Gminy Wisznice i Wiceprzewodniczący Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny, Edwin Gortat- Wójt Gminy Wólka oraz Magdalena Komaniecka - Dyrektor Biura Związku Gmin Lubelszczyzny.


Głównym tematem spotkania była dyskusja na temat wyzwań i problemów w kontekście realizacji obowiązków wójtow/burmistrzów i prezydentów miast związanych z organizacją i przeprowadzeniem wyborów w kontekście ostatnich zmian w przepisach regulujących realizację powyższego zadania.

Dziękujemy wójtom, burmistrzom czy też pracownikom samorządowym z terenu województwa lubelskiego  za liczną obecność oraz merytoryczną dyskusję podczas spotkania. Wykłady i prezentacje były na wysokim poziomie, a tematy podjęte podczas konwentu dały odpowiedzi na ważne dla uczestników pytania. Spotkanie to było nie tylko okazją wymiany opinii, ale także inspirującym doświadczeniem. Uczestnikom konwentu życzymy wszystkiego dobrego, wiele satysfakcji z wykonywanej pracy oraz energii i sił do rozwiązywania problemów, z którymi zmierzają się w pracy na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

Powrót