Tutaj jesteś Aktualności Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego...

Aktualności

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi

03.08.2018
Szanowni Państwo, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek zaprasza wszystkich zdrowych pełnoletnich mieszkańców województwa lubelskiego do aktywnego udziału w wakacyjnej wojewódzkiej akcji zbiórki krwi.InfografikaZbiórka krwi odbędzie się w środę, 22 sierpnia 2018 roku w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

W związku z corocznym, wzrastającym zapotrzebowaniem na krew w okresie letnim, zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w akcji. Na krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja. Jednym źródłem krwi jest zdrowy człowiek.

Ważne: krew pobierana jest wyłącznie przy użyciu jednorazowego sprzętu, tak więc nie istnieje ryzyko zarażenia się żadną chorobą.

 

Infografika

 

 

Jak wygląda pobranie krwi?, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [355.92 KB]

Zbiórka krwi, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [330.76 KB]

Powrót