Tutaj jesteś Aktualności Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa...

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – sposób na łatwy kontakt z Policją

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – sposób na łatwy kontakt z Policją

01.08.2018
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy. Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nielegalne rajdy samochodowe”. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.

Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez Policję. Intencją jest zachęcenie ludzi do reagowania kiedy widzą potencjalne zagrożenie.

Korzystając z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numery 997 lub 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Ulotka

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest pod linkiem: 

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl

 

Powrót