Tutaj jesteś Aktualności Spotkanie z przedstawicielami...

Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowniczej

Spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowniczej

18.07.2018
W dniu 27.06.2018r w Szkole Podstawowej w Pliszczynie na zaproszenie Pana Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowniczej Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie z mieszkańcami gminy Wólka pochodzącymi przede wszystkim z miejscowości: Pliszczyn, Łysaków, Sobianowice, Bystrzyca, Łuszczów Pierwszy i Drugi, Turka i Biskupie Kolonia.
Spółka reprezentowana była przez Pana Łukasza Oleszek – Doradcę ds. Rozwoju oraz Pana Sylwestra Gocel – Specjalistę ds. Rozwoju Polskiej Spółki Gazowniczej Sp. z o.o. Odział Zakład Gazowniczy
w Lublinie. Natomiast Urząd Gminy Wólka obok Pana Wójta Edwina Gortata reprezentowany był przez Pana Michała Suchodolskiego – Kierownik Referatu Inwestycji Kluczowych odpowiedzialnego m.in.
za rozwój gazownictwa na terenie naszej gminy.
 
Podczas spotkania padła deklaracja o dobrej współpracy Wójta Gminy Wólka z Dyrekcją Polskiej Spółki Gazowniczej Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie czego najlepszym dowodem jest podpisany w kwietniu 2017 roku list intencyjny. Omówione zostały także główne założenia rozwoju gazownictwa oraz możliwości podłączenia nowych odbiorców do istniejącej już na terenie gminy Wólka sieci gazowej.
 
Przybyli na spotkanie mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań oraz uzyskania odpowiedzi
na nurtujące ich pytania związane m.in. z kosztem przyłączenia do sieci gazowej czy formalnościami
do jakich dopełnienia są zobowiązani.
 
Podczas spotkania ustalono także, że mieszkańcy w/w miejscowości będą mieli możliwość wpisania się na listę odbiorców indywidualnych zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowniczej. Przedmiotowe listy dostępne będą u sołtysów oraz w Urzędzie Gminy Wólka.
Powrót