Tutaj jesteś Aktualności Z wizytą u Wójta gminy Wólka

Aktualności

Z wizytą u Wójta gminy Wólka

Z wizytą u Wójta gminy Wólka

10.07.2018
21 czerwca dzieci z Przedszkola Oleńka w Turce wybrały się na wycieczkę do Urzędu Gminy Wólka, gdzie spotkały się z Panem Wójtem Edwinem Gortatem.

Gospodarz Gminy czekał na gości w swoim gabinecie. Największa atrakcją dla dzieci okazał się fotel Pana Wójta, w którym każde dziecko chciało usiąść i zobaczyć, jak to jest zasiadać w gabinecie włodarza gminy.

Następnie Pan Wójt zabrał dzieci na wycieczkę po urzędzie, która zakończyła się w sali konferencyjnej, gdzie czekała na gości miła niespodzianka- słodki poczęstunek i upominki. Pan Wójt wyświetlił dzieciom prezentację o gminie Wólka oraz opowiedział, na czy polega jego praca i jakie są działania realizowane przez jst na rzecz mieszkańców. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, a zadawanym przez nich pytaniom nie było końca. Ogromną atrakcją spotkania okazało się przybijanie urzędowych pieczątek.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane prezentami w postaci książeczek oraz słodkościami. Nasi milusińscy również podziękowali za możliwość zwiedzenia urzędu wręczając Panu Wójtowi piękny ręcznie zrobiony upominek. Przedszkolaki po spotkaniu z Wójtem poszły odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną, gdzie dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.


Mamy nadzieję, ze wizyta była dla dzieci ważną lekcją, a zarazem wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Powrót