Tutaj jesteś Aktualności Kolejne środki zewnętrzne dla gminy...

Aktualności

Kolejne środki zewnętrzne dla gminy Wólka

Kolejne środki zewnętrzne dla gminy Wólka

09.07.2018
Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, iż w czerwcu br. Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Wólka Pani Agnieszki Grobelskiej podpisał kolejne umowy na dofinansowanie projektów, które gmina Wólka złożyła w odpowiedzi na konkursy ogłoszone przez Zarząd Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.
W realizacji projektów, których łączna wartość dofinansowania wynosi ponad 1,4 mln, wsparciem objęci zostaną zarówno dzieci i młodzież  ze szkół z terenu naszej gminy, jak i seniorzy.
 
W projekcie „Akademia kluczowych kompetencji II”, w którym udział wezmą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Turce oraz Szkoły Podstawowej w Sobianowicach, przewidziano cykle specjalistycznych szkoleń dla nauczycieli oraz zakup nowoczesnego wyposażenia do szkół. Doposażone zostaną pracownie przyrodnicze, biologiczne, chemiczne, geograficzne i fizyczne. Następnie młodzież szkolna będzie mogła uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach wspierających kształtowanie i rozwój kompetencji kluczowych. Dla uczestników projektu zorganizowane zostanie kilkanaście wyjazdów do najciekawszych miejsc w Polsce m.in.: do Centrum Nauki Kopernik.
 
Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ma realizację projektu pt. „Top Senior” w budynku po Szkole Podstawowej w Rudniku utworzony zostanie Klub Seniora. W ramach projektu budynek zostanie wyposażony w odpowiedni sprzęt, meble czy też materiały dydaktyczne, z których podczas zaplanowanych zajęć będą korzystać nasi seniorzy.
 
Szczegóły dotyczące zaplanowanych działań w poszczególnych projektach już wkrótce!
 
 
Powrót