Tutaj jesteś Aktualności Młodzież z terenu naszej gminy z...

Aktualności

Młodzież z terenu naszej gminy z wizytą u pana Wójta

Młodzież z terenu naszej gminy z wizytą u pana Wójta

11.04.2018
29 marca 2018 roku grupa młodzieży z programu „Równać Szanse” odwiedziła Urząd Gminy Wólka w Jakubowicach Murowanych.

Wizytę rozpoczęli od spotkania z Wójtem Gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem. Młodzież opowiedziała Panu Wójtowi o projekcie oraz o zadaniach, jakie mają do realizacji. Następnie Pan Wójt oprowadził młodzież po urzędzie gminy, po poszczególnych pokojach, przedstawił im pracowników i wyjaśniał, jakie zadania realizują poszczególne referaty. Po zwiedzeniu urzędu i poznaniu pracy urzędników samorządowych, młodzież podzieliła się na grupy- jedna grupa poszła do gabinetu Pana Wójta, aby przeprowadzić z nim wywiad, zadaniem drugiej było przeprowadzenie wywiadu z Panią Elżbietą Skibą - inspektor ds. kultury i oświaty. Pozostałe osoby udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wólce. Z obu wywiadów młodzież uzyskała wiele informacji o naszej gminie, o jej sukcesach, walorach oraz o potrzebach i bolączkach. Na koniec cała grupa spotkała się w bibliotece gminnej, gdzie miała okazję porozmawiać z Panią Dyrektor Zuzanną Chrzanowską, która zaprezentowała młodzieży kronikę ze starymi zdjęciami.

Bardzo dziękujemy młodzieży za spotkanie i życzymy sukcesów w dalszych działaniach projektowych i nie tylko. Życzymy, aby Wasze działania przyczyniły się do zachowania od zapomnienia najatrakcyjniejszych miejsc w gminie Wólka. Działajcie i bądźcie aktywni, gdyż w młodych jest siła i przyszłość naszej małej ojczyzny.

 Logo

Młodzież z gminy Wólka bierze udział w ogólnopolskim programie „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

Powrót