Tutaj jesteś Aktualności Kolejny wielki sukces Gospodarstwa...

Aktualności

Kolejny wielki sukces Gospodarstwa Ogrodniczego „Szczepanówka”- zwycięstwo w konkursie Innowacyjny Rolnik 2018

Kolejny wielki sukces Gospodarstwa Ogrodniczego „Szczepanówka”- zwycięstwo w konkursie Innowacyjny Rolnik 2018

27.03.2018
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wraz z magazynem rolniczym top agrar Polska oraz czasopismem Tygodnik Poradnik Rolniczy rozstrzygnęli konkurs „Innowacyjny Rolnik”. W kategorii innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi zwycięzcą została Pani Elżbieta Buła ze wsi Kolonia Świdnik Mały w gminie Wólka, prowadząca Gospodarstwo Ogrodnicze „Szczepanówka”.

 

Ideą konkursu było wyróżnienie tych rolników, którzy znaleźli pomysł na dodatkowy dochód z rolnictwa, wprowadzili innowacyjne rozwiązania, które znacznie zwiększyły wydajność lub produkcję w gospodarstwie. Kandydaci do tytułu „Innowacyjny Rolnik” mogli zgłaszać się w czterech kategoriach:

- innowacyjne gospodarstwo rodzinne,

- innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi,

- innowacyjne gospodarstwo agroturystyczne,

- rolniczy handel detaliczny.

W kategorii innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi zwyciężyła Pani Elżbieta Buła ze wsi Kolonia Świdnik Mały, prowadząca Gospodarstwo Ogrodnicze „Szczepanówka”. Gospodarstwo funkcjonuje od lat 90-tych ubiegłego wieku, obecnie poziom produkcji surowców w gospodarstwie przewyższa średnią krajową. Gospodarstwo z roku na rok jest rozwijane i wprowadzane są kolejne innowacje w produkcji, przetwórstwie i sprzedaży.

SzczepanówkaW ostatnim czasie Pani Elżbieta uruchomiła dodatkową działalność: Tłocznię Soków Szczepanówka – przedsiębiorstwo wytwarzające naturalnie mętne soki owocowe i owocowo-warzywne, bez dodatku wody, cukru i konserwantów. Ponadto w „Szczepanówce” produkowany jest cydr rzemieślniczy. To co wyróżnia gospodarstwo na tle innych to oferta edukacyjna dla przedszkoli i szkół podstawowych w postaci lekcji edukacyjnych o sadownictwie.

„Powiązanie produkcji, przetwórstwa i sprzedaży to wzorowy przykład na to, jak rolnicy producenci surowców mogą skutecznie włączyć się do łańcucha od pola do stołu. Nagrodzone gospodarstwo Pani Elżbiety jest dowodem na to, że przy dużym zaangażowaniu i determinacji można podejmować ambitne plany i rozwijać przedsiębiorczość na wsi. Gratulujemy i życzymy sukcesu ” - Karol Bujoczek, Redaktor Naczelny top agrar Polska.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 24 marca 2018 roku w Jasionce, k. Rzeszowa w trakcie Europejskiego Forum Rolniczego.

 

Źródło informacji prasowej: Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. 

 

 List

Powrót