Tutaj jesteś Aktualności Rondo na Borku coraz bliżej realizacji

Aktualności

Rondo na Borku coraz bliżej realizacji

Rondo na Borku coraz bliżej realizacji

07.02.2018
Z wielką przyjemności informujemy Państwa, iż Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji, wśród których znalazła się inwestycja dotycząca rozbudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 82 z drogą gminną nr 112402L (ulica Dębowa) i drogą gminną nr 112421L (ulica Świerkowa) w miejscowości Turka wraz z podłączeniem do węzła „Lublin Tatary" na obwodnicy Lublina w ciągu drogi krajowej nr 17. Realizację robót zaplanowano w okresie 2018 - 2019 rok.

Inwestycja przebudowy w/w skrzyżowania na rondo turbinowe wraz z utworzeniem węzła przesiadkowego z obiektami "parkuj i jedź" wyposażonymi w miejsca parkingowe oraz oświetlenie, realizowana będzie również w ramach projektu pt. „Mobilny LOF”, który stanowi wspólną inicjatywę na terenie 11 gmin wchodzących w skład Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Projekt jest realizowany w ramach RPO WL.

Wartość powyższego zadania opiewać będzie na kwotę około 16 mln złotych i jak do tej pory będzie to największa pod względem kosztowym inwestycja na terenie naszej gminy.
Inwestycje ta, o którą p. Wójt Edwin Gortat zabiegał od początku swojej pierwszej kadencji, a w tej formule i kształcie od 2014 roku, z pewnością poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym w szczególności naszych mieszkańców. Należy tu zaznaczyć, że z powyższego skorzystają mieszkańcy niemalże całej gminy Wólka, gdyż jest to główny trakt komunikacyjny na terenie naszej jednostki samorządowej.

Poniżej link do strony Ministerstwa Infrastruktury, gdzie mogą się Państwo zapoznać
z planowanymi inwestycjami drogowymi:


http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1798271-p_1.htm

Dodatkowo zachęcamy Państwa do obejrzenia dzisiejszego wydania programu pt. „Poranek między Wisłą a Bugiem”, w którym p. Wójt Edwin Gortat udzielał wywiadu na temat planowanej inwestycji budowy ronda przy osiedlu Borek na drodze krajowej nr 82.

Materiał, który był transmitowany na żywo, jest już dostępny na stronie:

https://lublin.tvp.pl/35923163/7-lutego-2018

 

Realizację robót zaplanowano w okresie 2018 - 2019 rok. 

 

Powrót