Tutaj jesteś Aktualności Młodzi Patrioci z wizytą u Pana Wójta

Aktualności

Młodzi Patrioci z wizytą u Pana Wójta

Młodzi Patrioci z wizytą u Pana Wójta

23.01.2018
W dniu dzisiejszym młodzież jednej z lubelskich szkół średnich uczestniczących w projekcie „Nowoczesny patriota w mojej okolicy” organizowanego przez Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu odwiedziła naszą gminę w celu przeprowadzenia wywiadu z Panem Wójtem Edwinem Gortatem.
Rozmowa dotyczyła kształtowania nowoczesnego patriotyzmu i kultywowania tradycji w obecnych czasach wśród lokalnej społeczności. Głównym tematem rozmów z uczniami były podejmowane działania dotyczące wydarzeń kulturalnych w gminie łączących tradycje z nowoczesnością. Efektem przeprowadzonej rozmowy będzie nakręcony przez młodzież film, który zostanie udostępniony na gali kończącej projekt w Warszawie.
 
Oczywiście życzymy „Młodym Patriotom” wygranej w podjętym przedsięwzięciu, jednak sukces już osiągnęli- zdecydowali się na udział w jednej z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych, a zarazem przyszłych elit! Wykazali się postawą szacunku i oddania własnej Ojczyźnie oraz pokazali, jak ważne w dzisiejszych czasach jest pielęgnowanie patriotyzmu. Podejmowanie tego typu inicjatyw jest szczególnie ważne w roku, w którym obchodzimy 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie dbajmy o to, aby tego typu działań dla Niepodległej było jak najwięcej w naszej społeczności lokalnej.
 
 
Powrót