Tutaj jesteś Aktualności Nasi Mieszkańcy w sobotę skorzystali...

Aktualności

Nasi Mieszkańcy w sobotę skorzystali z bezpłatnych badań i szkoleń

Nasi Mieszkańcy w sobotę skorzystali z bezpłatnych badań i szkoleń

15.12.2017
Informujemy, iż Gmina Wólka oraz Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie, na podstawie podpisanej deklaracji współpracy, realizowali zadania z zakresu zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 pod nazwą "Podejmowanie inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób zawodowych i związanych z pracą, w tym ze służbą żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy oraz wzmocnienie zdrowia pracujących", w zakresie punktu 2.1.2.

Szkolenie, w którym uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy, odbyło się 9 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Turce. Podczas spotkania, które rozpoczął Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat, wygłoszone zostały wykłady na temat szkodliwych czynników biologicznych w rolnictwie, przeprowadzone przez pracowników Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. Ponadto uczestnicy mieli możliwość wykonania BEZPŁATNYCH badań, m.in. oznaczeń serologicznych w kierunku boreliozy metodą Elisa w klasie IGM i IGG u osób pokłutych przez kleszcze. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję przekazać próbki gleby z ogrodów bądź pól w celu ewentualnego wykrycia jaj pasożytów jelitowych oraz bakterii salmonella, a także oznaczenia ogólnej liczby bakterii w glebie.

Wszyscy uczestnicy badań i wykładów otrzymali materiały promocyjne, a także mogli skorzystać z poczęstunku. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, pracownikom Instytutu Medycyny Wsi za przeprowadzenie spotkania, a Radnej Gminy Wólka Pani Małgorzacie Goździewskiej za pomoc i wsparcie przy organizacji spotkania.

 

Powrót