Tutaj jesteś Aktualności Akcja sprzątania naszej gminy już za...

Aktualności

Akcja sprzątania naszej gminy już za nami…

Akcja sprzątania naszej gminy już za nami…

24.05.2017
W sobotę 20 maja br. Harcerze i Harcerki z 6 Lubelskiej Drużyny Harcerek "Źródło", 23 Lubelskiej Drużyny Harcerzy Arsenał oraz 22 Lubelskiej Drużyny Harcerek „Potok” bardzo licznie stawili się na zbiórkę, która miała nietypowy charakter. Zebrali się w bardzo słusznym celu- posprzątać okoliczne lasy, rowy, drogi z zalegających śmieci.

 

6 drużyn wyposażonych w worki, rękawice i mapy wyruszyło w teren, aby oczyścić go z pozostawionych nieczystości. Sprzątanie miało charakter zabawy- były to zawody, a dla drużyny, która zebrała najwięcej worków śmieci Pan Wójt przewidział nagrody.

 

Zwieńczeniem ciężkiej pracy było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólna zabawa połączona ze śpiewograniem.

 

Kończąc spotkane Pan Wójt Edwin Gortat podziękował wszystkim za tak liczne przybycie oraz ogromne zaangażowanie. Wyraził jednocześnie nadzieję, iż ta akcja to tylko początek dobrej i owocnej współpracy ze środowiskiem harcerskim, a nasze wspólne działania przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej mieszkańców, poprawy estetyki i wizerunku naszej gminy.

 

Dodatkowo zwracamy się do wszystkich Mieszkańców z prośbą o dbanie o czystość i porządek na terenie naszej gminy. Nie przechodźmy obojętnie obok porzuconych śmieci, gdyż każdy z nas chce mieszkać w ładnym, czystym i schludnym miejscu. Jak powiedział Mahatma Gandhi – Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Każdy z nas powinien zastanowić się, co należy zrobić, aby poprawić stan otaczającego go środowiska.

 

PAMIĘTAJMY, IŻ DBAJĄC O ŚRODOWISKO DBAMY O NASZE WSPÓLNE DOBRO!

Powrót