Tutaj jesteś Aktualności TAK NIEWIELE POTRZEBA, ABY NASZE...

Aktualności

TAK NIEWIELE POTRZEBA, ABY NASZE PODATKI WRÓCIŁY DO NASZEJ GMINY !

TAK NIEWIELE POTRZEBA, ABY NASZE PODATKI WRÓCIŁY DO NASZEJ GMINY !

17.02.2017
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacją, co należy zrobić „krok po kroku”, aby nasz podatek wrócił do naszej gminy!
Przypominamy, iżdo gmin wraca prawie 40% płaconego przez osoby fizyczne podatku dochodowego.
 
 
  • CO ZROBIĆ, GDY ROZLICZASZ SIĘ SAM

Jeśli samodzielnie rozliczacie się Państwo z podatku dochodowego na formularzu PIT 37  należy wpisać:

  • w części A – Drugi Urząd Skarbowy w Lublinie –ul. T. Szeligowskiego 24, 20-883 Lublin
  • w części B – adres zamieszkania na terenie Gminy Wólka
Należy złożyć właściwe dla siebie zeznanie podatkowe PIT –37 w Drugim Urzędzie Skarbowym nie później niż w terminie do 30 kwietnia.
 
  • CO ZROBIĆ, GDY ROZLICZA CIĘ PRACODAWCA (PŁATNIK)

Jeśli nie przysługują Państwu żadne ulgi, wówczas skorzystanie z możliwości powierzenia pracodawcy naszego corocznego rozliczenia może nam zaoszczędzić sporo czasu i niepotrzebnych nerwów, jakie często towarzyszą wypełnianiu formularz PIT-37. Pracodawca, czyli nasz płatnik wówczas do końca lutego b.r. jest zobowiązany wypełnić i złożyć dla nas formularz PIT-40 do urzędu skarbowego.
 
Prosimy jednak pamiętać, aby zawiadomić go, iż miejscem Państwa zamieszkania na dzień 31 grudnia roku podatkowego była Gmina Wólka.
 
 
Nie musicie Państwo zawiadamiać o zmianach naczelnika poprzedniego urzędu skarbowego – urzędy skarbowe same wymienią między sobą informacje i zaktualizują Państwa dane.
 
Nie musicie Państwo w pośpiechu dokonywać formalności meldunkowych i zmieniać miejsca stałego zameldowania – właściwość miejscowa urzędu skarbowego ustalana jest na podstawie miejsca Państwa zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego, za który składane jest zeznanie. Jeśli w ciągu roku zajdzie potrzeba aktualizacji Państwa danych np. zmiana rachunku bankowego do zwrotu nadpłaconego podatku na składanym w Urzędzie Skarbowym formularzu ZAP3 w pozycji B2 wpisz jako miejsce zamieszkania Gminę Wólka.
 
 
Nie jest konieczne składanie formularzy osobiście w Urzędzie Skarbowym - wystarczy je wysłać listem poleconym.
 
  • CO ZROBIĆ, GDY PROWADZISZ DZIAŁALNOŚĆ GODPODARCZĄ

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, podlegający wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej dokonują zmian w zakresie miejsca zamieszkania, które następnie podają w rocznym rozliczeniu podatkowym (najczęściej PIT-36),  składając wniosek na druku CEIDG-1. Wniosek taki składa się w dowolnym urzędzie gminy, bez względu na miejsce zamieszkania czy prowadzenia działalności lub on-line gdyż ewidencja jest scentralizowana.
 
 
Należy pamiętać, że miejsce zamieszkania, podane w rozliczeniu rocznym musi być zgodne z miejscem zamieszkania w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zatem, aby udziały w podatku dochodowym wpływały do danej gminy (np. Gminy Wólka) należy dokonać zmiany w Centralnej Ewidencji składając wniosek na druku CEIDG- 1, podając nowe miejsce zamieszkania.

Należy podkreślić, że składając roczną deklarację (np. PIT-36) podajemy miejsce zamieszkania na 31 grudnia roku, za który się rozliczamy, zatem nie później niż w tym dniu wniosek CEIDG powinien był być złożony w urzędzie gminy lub przedłożony w trybie on-line.
 
 
Zachęcamy osoby, które takiego wniosku do tej poty nie złożyły, aby zrobiły to nawet teraz- dzięki temu w kolejnym roku część waszego podatku wróci do gminy Wólka.
 
Osoby, które rozliczą PIT na rzecz gminy Wólka zapraszamy do udziału w konkursie „Gmina Wólka- tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję!”.
Więcej informacji już wkrótce - proszę śledzić stronę www.wolka.pl. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

W razie pytań i wątpliwości zadzwoń tel.81-751 00 60 wew. 36, a wyjaśnimy Państwu wszystkie szczegóły akcji.

Powrót