Tutaj jesteś Aktualności Równać Szanse 2016 Regionalny konkurs...

Aktualności

Równać Szanse 2016 Regionalny konkurs grantowy

Równać Szanse 2016 Regionalny konkurs grantowy

27.09.2016
Najwyższy czas … Działasz z młodymi ludźmi (13-19 lat)? Mieszkasz na wsi lub mieście do 20 tysięcy ludzi? Jesteś młody i masz głowę pełną pomysłów? Brakuje Ci pieniędzy lub umiejętności aby je zrealizować? Jeśli choć raz odpowiedź brzmi tak, Program Równać Szanse jest dla Ciebie!

 

W Programie „Równać Szanse” organizacje pozarządowe, biblioteki, gminne domy kultury oraz grupy nieformalne złożone z osób dorosłych, z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, otrzymują dotacje na realizację projektów mających wspierać młodych ludzi w niezbędne umiejętności skutecznego radzenia sobie w życiu niezależnie od miejsca z jakiego pochodzą. 

 

Nie czekaj, podejmij wyzwanie już dziś. Właśnie trwa nabór w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse 2016”. Czekamy na Wasze projekty do 25 października. Warto powalczyć i wygrać8 500 zł na projekty min. 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 lutego 2017 r. i trwające nie dłużej niż do 31 sierpnia 2017 r.

 

Spotkajcie się, napiszcie wniosek i wspólnie zrealizujcie marzenia. Kolejna szansa dopiero za rok. Więcej informacji na stronie www.rownacszanse.pl lub u Partnera Regionalnego, którym jest Fundacja Fundusz Lokalny SMK  (dotyczy woj. lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego).

Dowiedz się więcej: 

zadzwoń: Robert Bąk (woj. podkarpackie): 601 168 152

Jacek Piwowarski (woj. świętokrzyskie): 516 788 118

Stanisław Baska (woj. lubelskie i małopolskie): 607 560 016

 

napisz: fundacjasmk@gmail.com

 

zajrzyj: www.fundacjasmk.pl

 

zaproś nas: a zorganizujemy spotkanie informacyjne, szkolenie lub doradztwo w Twojej miejscowości. W tej sprawie skontaktuj się wysyłając maila na adres: stachbas@poczta.onet.pl

 


 

O Programie „Równać Szanse”

 Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse” prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży istnieje już 15 lat – od 2001 roku. Celem Programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi w wieku 13 – 19 lat na dobry start w dorosłe życie poprzez realizację projektów rozwijających umiejętności społeczne u młodzieży. Program kierowany jest do organizacji, które działają w małych miejscowościach – do 20 000 mieszkańców. Dzięki Programowi udało się zrealizować już blisko 2 500 projektów o tematyce medialnej, ekologicznej, technicznej, artystycznej, dziedzictwa kulturowego, nauk ścisłych i wielu innych. 

Informacje o Programie i o zrealizowanych projektach znajdziecie Państwo na stronie www.rownacszanse.pl

 

O PAFW:

 Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności powstała  w 1999 r. a w roku 2000 otworzyła przedstawicielstwo i rozpoczęła swą pracę w Polsce. Fundacja działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w naszym kraju, w tym na rzecz wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego. Wspiera również procesy transformacji w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W działaniach na terenie Polski, Fundacja koncentruje się obecnie na inicjatywach edukacyjnych, służących przede wszystkim wyrównywaniu szans oraz wyzwalaniu tzw. energii obywatelskiej w miejscach wymagających szczególnego wsparcia. Fundacja finansuje swoją działalność z przychodów funduszu wieczystego, którego źródłem są środki pochodzące z Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości. 

Więcej informacji o PAFW znajdziecie Państwo na stronie www.pafw.pl.

 

O PFDiM:

 Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży powstała w 1991 r. Jej celem jest wszechstronny rozwój młodych oraz pomoc w formowaniu się pokolenia odpowiedzialnych, twórczych ludzi, aktywnie kształtujących własne życie i środowisko. Fundacji chodzi szczególnie o podniesienie szans na samodzielny rozwój młodych ludzi z terenów i środowisk, gdzie sytuacja jest trudna – wsi, małych miast i miejskich blokowisk. Fundacja zajmuje się przede wszystkim organizowaniem programów dotacyjnych i szkoleń. Nie prowadzi działalności gospodarczej, środki finansowe otrzymuje z dotacji i darowizn instytucji oraz osób prywatnych. 

Więcej informacji o PFDiM znajdziecie Państwo na stronie www.pcyf.org.pl.

 

O FFL SMK:

 ZAŁOŻYCIELE: Fundację Fundusz Lokalny SMK ustanowili w 2011 r. liderzy społeczni z powiatów sandomierskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego oraz znane z wieloletniej, aktywnej działalności Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej „Wolni od Uzależnień”.

 

Misja: SMK. PRZESTRZEŃ DZIAŁANIA.

Cele: Tworzymy sprzyjające warunki dla powstawania i rozwoju inicjatyw społeczności lokalnych.

Wspieramy młodzież oraz liderów i animatorów życia

publicznego w realizacji projektów wypływających z potrzeb lokalnych społeczności.

Działania:

Prowadzimy 3 duże Programy i 20 akcji tematycznych. Nasze Programy to: 

  • Młodzi Gniewni... - inwestujemy w młodzież dlatego budujemy przestrzeń dla uczestnictwa młodzieży w sprawach lokalnych, przyznajemy stypendia i granty dla młodzieży uzdolnionej i aktywnej społecznie.
  • Festiwal Miasto Młodych Artystów - to co najlepsze dla młodych artystów - za nami 4 edycje Festiwalu, na których wystąpiło ponad 350 młodych artystów. FMMA wspierało ponad 100 lokalnych instytucji i organizacji i animatorów kultury. Dzięki tej pomocy udało się udzielić ponad 25 grantów rozwojowych i blisko 13 stypendiów na łączną kwotę ponad 60 tys. PLN. 
  • Lokalne inicjatywy - stawiamy na liderów - pomagamy rozwijać „skrzydła” – u nas można otrzymać wsparcie:szkoleniowe, doradcze i finansowe na rozwój inicjatyw lokalnych, pokazujemy przykłady współpracy lokalnej, monitorujemy samorządy w zakresie Programów Współpracy, prowadzimy poradnictwo prawne.
  • Prawo dla obywateli - pomagamy zrozumieć prawo - pomagamy dochodzić swoich praw przed lokalnymi urzędami ale też monitorujemy samorządy w aspekcie jakości obsługi klientów w urzędzie.

 

SIEDZIBA:

Zbydniów 97, 37-416 Zaleszany

• Biuro Zarządu:

Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec

 

Dodatkowe informacje: 

Stanisław Baska; prezes Zarządu Fundacji Fundusz Lokalny SMK

www.fundacjasmk.pl

E-Mail: stachbas@poczta.onet.pl

Tel. 607 560 016

 

Przekaż 1% na Fundacyjny Fundusz Stypendialny

Wpisz w rozliczeniu rocznym PIT numer KRS naszej Fundacji: 0000402564

 

Załączniki:

 

Powrót