Tutaj jesteś Aktualności ,,ŚCIEŻKA ZDROWIA” Z NORDIC WALKING

Aktualności

,,ŚCIEŻKA ZDROWIA” Z NORDIC WALKING

,,ŚCIEŻKA ZDROWIA” Z NORDIC WALKING

08.06.2016
Świdnik Duży Pierwszy, 5 czerwca 2016 r. Dnia 5 czerwca b.r. odbyły się warsztaty Nordic Walking dla rodziców i opiekunów małych dzieci, a także osób planujących świadome rodzicielstwo. Szkolenie Nordic Walking to jedno z działań w ramach projektu „1000 plus-zdrowa inwestycja” realizowanego przez Fundację ,,Biała Róża” na terenie gmin Wólka, Mełgiew, Niemce oraz miast Lublin i Świdnik.

 

Podczas treningu uczestnicy poznali zalety ćwiczeń na świeżym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z naturą, aspekty zdrowotne oraz korzyści płynące z regularnego uprawiania Nordic Walking. Poznali także ,,6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni”.

,,To „magiczny” spacer po zdrowie, łączy w sobie to wszystko co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki chorób dietozależnych. To forma ruchu dla każdego – w każdym przedziale wiekowym i o różnym poziomie sprawności fizycznej- mówi Marzena Skibińska-Sobczuk –instruktorka Nordic Walking. 

„Chcemy pokazać przyszłym rodzicom, rodzicom oraz dziadkom, że ruch na świeżym powietrzu i prawidłowe żywienie mają fundamentalne znaczenie oraz długotrwały wpływ na zdrowie teraz i w przyszłości, zarówno dla pociech jak i dla nich samych” – mówi położna/dietetyk Iwona Skiba, to także świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Szkolenie ,,ŚCIEŻKA ZDROWIA Z NORDIC WALKING” odbyło się w ramach realizacji działań konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców dzieci w pierwszym roku życia. Szczegółowa wiedza na ten temat i przydatne narzędzia dla rodziców dostępne są na stronie www.1000dni.pl.

 

Szczegółowych informacji udziela:

Iwona Skiba

fundacjabialaroza@wp.pl

tel. 535097077

Powrót