Tutaj jesteś Aktualności Podsumowanie projektu AIESEC w SP w...

Aktualności

Podsumowanie projektu AIESEC w SP w Turce

Podsumowanie projektu AIESEC w SP w Turce

01.02.2016
Szkoła Podstawowa w Turce nawiązała współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Organizacja liczy ponad 100 000 członków, działa 124 krajach na ok 2400 uniwersytetach, umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, min. Dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.

PROJEKT KIDSPEAK

W Szkole Podstawowej w Turce w dniach 18-22.01.2016  gościliśmy studentów z organizacji AIESEC, którzy realizowali projekt KidSpeak. Podczas całego tygodnia przez kilka godzin dziennie, wolontariusze przeprowadzili zajęcia i  warsztaty w obszarze edukacji kulturowej, edukacji językowej i aktywnego wypoczynku, mające na celu rozbudzić w dzieciach umiejętność twórczego myślenia oraz działania w grupie.

 

Projekt realizowany był przez trzech przeszkolonych i doświadczonych wolontariuszy, którzy przybyli do nas z różnych części świata: Oshimę z Indii, Alexa z Brazylii oraz Adama z Australii.

 

To był niesamowity tydzień. Uczniowie dzięki realizacji projektu, poznali inne kultury, mieli okazję na naukę języka angielskiego, którym posługiwali się wolontariusze poprzez interaktywne i dynamiczne zajęcia oraz kontakt z „żywym językiem”. Różnorodność oferowanych zajęć pozwoliła na połączenie nauki z zabawą.

 

Studenci spotkali się również z Panem Wójtem Edwinem Gortatem, opowiedzieli o swojej nauce oraz dzielili się wrażeniami z pobytu w Turce.

 

Nasi zagraniczni goście podczas pobytu w Turce mieli okazję zobaczyć zabytki Gminy Wólka.W poniedziałek odbyło się spotkanie u Księży Sercanów w Pliszczynie.

 

Udało nam się również spotkać Honorowego Konsula Brazylii
w Lublinie prof. Barbarą Hlibowicką-Węglarz.

W środę  grono pedagogiczne zorganizowało spotkanie integracyjne na kręgielni.

 

Nasi mili goście przeprowadzali zajęcia w ramach lekcji języka angielskiego. Opowiadali o sobie, kulturze w swoich krajach, pokazywali piękne miejsca, tańce, instrumenty. Opowiadali o historii ich krajów, o tym jak się tam żyje. 

 

Była  to dla uczniów świetna lekcja angielskiego. Zadawaliśmy pytania i rozmawialiśmy w trakcie lekcji i przerw. Ku swojemu zdziwieniu byliśmy zrozumiani  a nawet pochwaleni za dobrą znajomość tego języka.  

Prawie wszyscy zagraniczni studenci przybyli do Polski aby sprawdzić czy nasz kraj znacznie się różni od ich kraju. Jednak największą ciekawość sprawiał im widok śniegu w Polsce.

 

Niesamowite wrażenie wywarło na nich Stare Miasto .Był czas na zwiedzanie „Piwnicy pod fortuną”,” Zadory” i lubelskich podziemi oraz na spacery po Parku Miejskim oraz Rynku.

 

 

Wolontariusze mieli okazję wspólnie z uczniami podczas zajęć, przygotować projekt muzyczno-taneczny na zakończenie projektu.

 

Czwartek był  dniem szczególnym dla Babci i Dziadka w klasie IIB . W tym dniu uczniowie przedstawiali spektakl z okazji Dnia Babci i Dziadka na które zostali również zaproszeni nasi goście. 

 

W czwartek przypadał dzień spotkania z mieszkańcami Turki.

 

 

W piątek zakończyliśmy realizację projektu, trudno było się rozstać, ale mamy nadzieję na kolejne spotkanie. Niesamowite chwile zostaną w nas na bardzo długo. Goście wyjechali zadowoleni i pozytywnie zmęczeni intensywnym tygodniem. Wszyscy zakończyliśmy projekt bogatsi w doświadczenia i nowe znajomości.

 

Z pewnością zdecydowana większość  uczniów chciałaby,  aby nowopoznani studenci przedłużyli pobyt w naszej szkole. Okazali się bardzo sympatyczni, a to co opowiedzieli nam o swoich krajach zostanie w naszej pamięci. Mieliśmy ogromne szczęście, że mogliśmy gościć ich w naszej szkole.

Powrót