Tutaj jesteś Aktualności Szkoła Podstawowa w Turce nawiązała...

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Turce nawiązała współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC.

Szkoła Podstawowa w Turce nawiązała współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC.

14.01.2016
Organizacja liczy ponad 100 000 członków, działa 124 krajach na ok 2400 uniwersytetach, umożliwia młodym ludziom odkrywanie innych kultur, dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.
W tym roku szkolnym  projekt KidSpeak! odbywa się w dniach od 18-22 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej w Turce. Gościmy dwoje wolontariuszy z Australii. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim przez wykwalifikowanych trenerów i zapewniają atrakcyjne rozszerzenie cyklu edukacyjnego wspierając główny cel edukacji językowej.

SZKOŁA uczestnicząc w projekcie podniesie rangę organizowanych zajęć i rozszerzy ofertę warsztatową dla odbiorców w różnym wieku, zwiększy liczbę uczestników warsztatów, nawiąże współpracę z organizacją ludzi młodych. Promując naszą szkołę i społeczność lokalną promuje  kulturę i nasz region. Warsztaty mają na celu integrację pokoleniową i kulturową.
 
GMINA tym samympoznając inne kultury, wpływa na rozwój środowiska lokalnego, reklamuje nasz region i zabytki, promuje postawy otwartości i tolerancji, aktywizuje środowisko lokalne, ukazuje korzyści wynikające z zaangażowania w organizacje pozarządowe i samorządowe,pomaga rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną.
 
Planujemy udział w kolejnej edycji projektu. Jest to  innowacyjna forma warsztatów integrująca ludzi młodych i starszych. Współpraca z organizacją studencką daje nowe doświadczenia organizacyjne.
 
Powrót