Tutaj jesteś Aktualności 06.10.2014 Warsztaty wikliniarskie...

Aktualności

06.10.2014 Warsztaty wikliniarskie dla każdego!

06.10.2014 Warsztaty wikliniarskie dla każdego!

02.10.2014
Już w najbliższy poniedziałek (06.10.2014) w Centrum Sprzedaży Produktów i Artykułów Regionalnych w Lublinie odbędą się warsztaty wikliniarskie ukazujące proces tworzenia wyrobów z wikliny od sadzonki po gotowy produkt.

Jest to znaczące wydarzenie na terenie województwa lubelskiego, tym bardziej, iż takich warsztatów dawno w naszym regionie nie było. - Wikliniarstwo zanika, jest coraz mniej ludzi wykonujących ten ciężki zawód. - Dzisiejsi 40-/50-latkowie mogą okazać się ostatnim pokoleniem wykonującym wyroby z wikliny - mówi Łukasz Szulc, właściciel Centrum. - Dlatego też robimy wszystko, aby tradycja wikliniarska nadal żyła w Polsce, uprawiamy swój własny surowiec i organizujemy w Jawidzu pod Lublinem warsztaty z plecionkarstwa dla zorganizowanych wycieczek oraz indywidualnych grup - dodaje.

Na działania właścicieli Centrum składa się doświadczenie, wiedza oraz pasja, które pragną przekazywać. Najważniejsi dla nich są zawsze uczestnicy warsztatów - ich twórczo spędzony czas, integracja i radość z poznawania dziedzictwa kulturowego naszego regionu poprzez obcowanie z artykułami regionalnymi. Swoją pracę traktują jak misję, którą wypełniają z największym zaangażowaniem.

Za projekty wyrobów wikliniarskich dbają w Centrum doświadczeni pracownicy, którzy wyplataniem zajmują się od kilkudziesięciu lat. Oni także, jako nieliczni w naszym kraju, zajmują się renowacją produktów wikliniarskich.

Uczestnicy poniedziałkowych warsztatów poznają historię wikliniarstwa, proces uprawy wikliny i jej przygotowania do pracy oraz nauczą się wykonywać proste wyroby, by potem wziąć je ze sobą do domu.

Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek - 6 października - Centrum Sprzedaży Produktów i Artykułów Regionalnych - ul. Lubartowska 25 w Lublinie

/materiał nadesłany/


zródło: Radio Lublin

Powrót