Tutaj jesteś Aktualności Karta Dużej Rodziny 2014

Aktualności

Karta Dużej Rodziny 2014

Karta Dużej Rodziny 2014

24.06.2014
Z dniem 16 czerwca 2014 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Do korzystania z programu uprawnione są rodziny z minimum trójką dzieci, zamieszkałe na terenie Gminy Wólka, którym Wójt przyznawał będzie Kartę Dużej Rodziny.
Ogólnopolska Karta to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Będzie uprawniała m. in. do tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Pełną listę można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Już dzisiaj w programie uczestniczy 46 instytucji i firm z całej Polski, które rodzinom oferują nawet 40 proc. zniżki. Należą do nich m.in.: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe w Gdańsku i w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie, PKP Intercity czy Przewozy Regionalne.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lat lub 25 w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Wniosek o wydanie karty można pobrać ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej lub w Urzędzie Gminy Wólka i wypełniony złożyć w tut. urzędzie. Pierwsze karty będą wydawane już w lipcu br.

Więcej informacji:

Powrót