Tutaj jesteś Aktualności Zmiania ustawy o ochronie zwierząt

Aktualności

Zmiania ustawy o ochronie zwierząt

Zmiania ustawy o ochronie zwierząt

24.12.2013
Marszałek Sejmu RP przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, który stworzyli Członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych.

 


W dniu 9 grudnia br. Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz wydała Postanowienie nr 21 Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. 

Komitet utworzyli Członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych by poprzez możliwość wykonywania inicjatywy ustawodawczej przez obywateli przywrócić możliwość dokonywania w Polsce uboju rytualnego, który od dnia 1 stycznia br. jest zabroniony. Komitet od dnia przyjęcia zawiadomienia ma 3 miesiące na zebranie 100 000 podpisów obywateli popierających projekt, który wraz z wykazem podpisów musi zostać wniesiony do Marszałka Sejmu RP. 

W dniu dzisiejszym ukazała się w dzienniku „Rzeczpospolita” informacja o nabyciu osobowości prawnej przez Komitet i z tym dniem rozpoczyna się ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. 

 

 

Wykaz obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt

Powrót