Tutaj jesteś Aktualności Gmina Wólka w Złotej Setce -...

Aktualności

Gmina Wólka w Złotej Setce -  Rankingu Rzeczpospolitej 2012

Gmina Wólka w Złotej Setce - Rankingu Rzeczpospolitej 2012

18.07.2012
Na 2 miejscu w powiecie lubelskim, 7 w Województwie Lubelskim i 96 miejscu w Polsce, na 1 571 gmin wiejskich w kraju sklasyfikował Gminę Wólka dziennik „Rzeczpospolita” w Rankingu Samorządów 2012. Zwyciężyła gmina Stepnica z województwa zachodniopomorskiego. Wyniki ogłoszono oficjalnie na spotkaniu w redakcji "Rzeczpospolitej" w dniu 16 lipca br.

W kategorii gmin wiejskich w "Złotej Setce" z województwa lubelskiego znalazło się 7 samorządów: Puchaczów - 13 miejsce, Terespol - 58 miejsce, Potok Górny - 80 miejsce, Krasnystaw - 81 miejsce, Stężyca- 84 miejsce, Strzyżewice – 91 miejsce i Wólka – 96 miejsce.

W kategorii gmin miejskich i miejsko - wiejskich, na 843 gminy w kraju w "Złotej Setce" z województwa lubelskiego sklasyfikowane zostały tylko Puławy – 6 miejsce.

Jak pisze dziennik Rzeczpospolita, w rankingu uhonorowano gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia w Polsce, a jednocześnie zachowują reguły odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej jest najstarszym i najbardziej prestiżowym rankingiem w Polsce. Przyjęta metoda niezwykle szerokiej oceny działania samorządów, jak również profesjonalny skład kapituły sprawia, że ranking ten jest najbardziej wiarygodnym rankingiem samorządowym w kraju.

W tym roku w skład kapituły weszli: prof. Jerzy Buzek - poseł Parlamentu Europejskiego i jego przewodniczący (2009-2012), premier RP (1997-2001), prof. dr hab. Michał Kulesza - współtwórca reformy samorządowej w Polsce, Andrzej Porawski - dyrektor biura Związku Miast Polskich, sekretarz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Dariusz Daniluk - prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Adam Kowalewski - prezes rady nadzorczej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Paweł Tomczak - dyrektor biura Związku Gmin Wiejskich RP, Hanna Majszczyk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Piotr Zygadło - wicedyrektor departamentu koordynacji wdrażania funduszy unii europejskiej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Anna Cieślak - Wróblewska, dziennikarka działu ekonomicznego Rzeczpospolitej


Więcej informacji o Rankingu Samorządów można znaleźć na stronie internetowej www.rp.pl.

Powrót