Tutaj jesteś Aktualności Nowa siedziba Filii Biblioteki...

Aktualności

Nowa siedziba Filii Biblioteki Gminnej os. Borek w Turce - Klub Mam

Nowa siedziba Filii Biblioteki Gminnej os. Borek w Turce - Klub Mam

15.02.2012
Od dwóch lat na osiedlu Borek funkcjonuje Filia Biblioteki Gminnej w Wólce. Jednakże od 10 lutego br. zmieniła ona swoją siedzibę na nowy lokal przy ulicy Konwaliowej 3/lokal 3.

Księgozbiór biblioteczny liczy około 3 tysięcy pozycji. Biblioteka prenumeruje czasopisma: „M jak Mama”, „4 kąty”, „Poradnik Domowy”, „Działkowiec”, „Claudia”,  „Newsweek” – można je wypożyczyć lub skorzystać na miejscu.

Cyklicznie prowadzone są zajęcia tematyczne dla dzieci z przedszkola. Przychodzą na nie mamy z dziećmi, nawet półtorarocznymi. Na tego typu spotkaniach czytane są bajki dla najmłodszych.

Atrakcyjne położenie biblioteki (przy samym przystanku linii autobusowej nr 2) oraz zaadaptowane miejsce na wózki dziecięce, które można bez problemu zostawić na czas przebywania w bibliotece, a także bogaty księgozbiór dla najmłodszych, stało się bodźcem do powstania w budynku biblioteki – KLUBU MAM.

KLUB MAM

W budynku biblioteki raz w tygodniu (aktualnie jest to wtorek, jednakże dzień może ulec zmianie) spotykają się młode mamy, by przy kawie lub herbacie podyskutować o lepszych i gorszych aspektach macierzyństwa. Panie dzielą się doświadczeniami, wymieniają pomysłami, a także chcą przełamać stereotyp mamy siedzącej wyłącznie z dzieckiem w domu.

Powrót