Tutaj jesteś Aktualności Obchody jubileuszu długoletniego...

Aktualności

Obchody jubileuszu długoletniego pożycia małżeństw z terenu Gminy Wólka

Obchody jubileuszu długoletniego pożycia małżeństw z terenu Gminy Wólka

07.12.2011
W dniu 6 grudnia 2011 roku z inicjatywy Wójta Gminy Edwina Gortata odbyła się uroczystość dla małżeństw z Gminy Wólka z długoletnim pożyciem tj. 50 do 62 lat wspólnego życia.

W pierwszej części ks. Wojciech Szlachetka, proboszcz parafii z Wólki, celebrował Mszę Świętą dziękczynną za Jubilatów w miejscowym kościele. Na zakończenie wręczył Jubilatom okolicznościowe dyplomy oraz udzielił Bożego błogosławieństwa.

W drugiej części Pan Wójt wręczył Jubilatom dyplomy okolicznościowe i odznaczył osiem par Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dwóm parom wręczył kwiaty medale i dyplomy w domu w Sobianowicach i Turce. Medale nadał Prezydent RP. W tym akcie uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Wólka. W uroczystości uczestniczyli Jubilaci wraz z rodzinami, dziećmi, wnukami prawnukami oraz zaproszonymi przez siebie gośćmi.

Gościnności udzieliła Pani Halina Ratajewska właściciel firmy „Gościniec” w Wólce. Jubilaci wraz z rodzinami wykazali dużo zadowolenia i zostali przykładem dla pozostałych mieszkańców. Spotkanie przebiegało w życzliwej, wzruszającej i wesołej atmosferze.

Uroczystości towarzyszyło motto wybrane przez Pana Wójta: „Dobro jest większe niż piękno”.

Ten piękny dzień przedstawia galeria zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia.

Powrót