Tutaj jesteś Aktualności Konkurs na najładniejszy wieniec...

Aktualności

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy w gminie Wólka

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy w gminie Wólka

04.08.2020
Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, iż dnia 6 września br. w miejscowości Rudnik odbędzie się ŚWIĘTO PLONÓW GMINY WÓLKA 2020.
W tym roku, z powodu panującej epidemii COVID - 19 i wprowadzonych obostrzeń, obchody tej uroczystości będą ograniczały się do części oficjalnej, czyli Mszy Świętej i ceremoniału dożynkowego. Msza Święta dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 12:00 w Kościele pw. Świętego Ojca Pio w Rudniku.
 
Niewątpliwie doskonałym symbolem podziękowania za tegoroczne plony oraz za trud całorocznej pracy naszych rolników będą wieńce dożynkowe, do przygotowania których zachęcamy Mieszkańców naszej gminy.
 
Ponadto zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie gminnym na "Najładniejszy wieniec dożynkowy w gminie Wólka", w którym dla wszystkich zgłoszonych wieńców przewidziane zostały nagrody pieniężne. Każde Sołectwo bądź Koło Gospodyń Wiejskich mogą zgłosić do konkursu jeden wieniec w kategorii wieńców tradycyjnych bądź jeden w kategorii wieńców współczesnych, a termin zgłoszeń upływa 18 sierpnia br. Następnie komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny wieńców we wskazanym przez wykonawców miejscu. Szczegółowe terminy prac komisji zostaną ustalone telefonicznie, jednak praca komisji zostanie zakończona do dnia 24 sierpnia br.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo w poniżej zamieszczonym regulaminie konkursu.
 
Powrót