Tutaj jesteś Aktualności Jubileusz 30 - lecia istnienia...

Aktualności

Jubileusz 30 - lecia  istnienia samorządu terytorialnego

Jubileusz 30 - lecia istnienia samorządu terytorialnego

27.05.2020
"Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem." Rabindranath Tagore

Dzień 27 maja ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku „Dniem Samorządu Terytorialnego”. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym (po późniejszych zmianach - o samorządzie gminnym). Dnia 27 maja 1990 roku przeprowadzone zostały pierwsze po II wojnie światowej prawdziwie wolne i demokratyczne wybory do rad gmin. Demokracja na szczeblu lokalnym się stała rzeczywistością.

 

Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy współtworzyli i współtworzą Samorząd w naszej Gminie. Nasze podziękowania kierujemy do byłych i obecnych Radnych Gminy, Sołtysów,  Przewodniczących Osiedla Borek, Rad Sołeckich, Zarządu Osiedla Borek, oraz Pracowników Urzędu Gminy doceniając wzorową współpracę z Państwem. Dziękujemy za codzienny trud i ciężką pracę dla naszej lokalnej społeczności. 
 
To dzięki Państwa zaangażowaniu nasza „mała ojczyzna” stale i prężnie się rozwija. Wiemy, że służba publiczna nie jest zadaniem łatwym, potrzeba wiele zrozumienia i cierpliwości, aby dobrze służyć ludziom. Ważne jest, aby ich szanować i wsłuchiwać się w ich potrzeby. Dzięki zaangażowaniu na rzecz lokalnej wspólnoty, przyczyniają  się Państwo do poprawy warunków życia naszych Mieszkańców. 
 
30 rocznica reaktywowania w Polsce samorządu terytorialnego to dobra okazja do refleksji  i podsumowań minionego okresu.  Z dumą możemy stwierdzić, iż nasz samorząd zdał bardzo dobrze egzamin z samodzielności  i efektywności podejmowanych działań na rzecz swoich Mieszkańców. Dziękując za owocną współpracę, życzymy niesłabnącego zapału i wytrwałości w tej niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej pracy, powodzenia w realizacji nowych ambitnych zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
 
Podziękowaniami oraz życzeniami pragniemy objąć również wszystkich samorządowców pozostałych szczebli samorządu terytorialnego.
 
Grafika z życzeniami

 

Powrót