Tutaj jesteś Aktualności Szkoła Podstawowa w Łuszczowie dla...

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Łuszczowie dla Św. Jana Pawła II na 100- lecie jego urodzin

Szkoła Podstawowa w Łuszczowie dla Św. Jana Pawła II na 100- lecie jego urodzin

18.05.2020
„Jan Paweł II człowiek uwielbiany, na patrona szkoły w Łuszczowie został wybrany. My, dzieci, Papieża na zawsze zapamiętamy, dlatego te wierszyki o nim układamy”.
Nasz dar na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
 
Jan Paweł II – patron naszej szkoły. Dla wielu wzór i nauczyciel. Jednoczył ludzi na całym świecie zacierając pozornie nieprzekraczalne granice. Uczył, jak otwierać serce i nie bać się świętości. Jego słowa mimo upływu lat są wciąż tak samo aktualne.
 
Niniejszy tomik powstał ku pamięci patrona naszej szkoły w 100. rocznicę urodzin – jest wyrazem wdzięczności Panu Bogu za dar życia i posługi Papieża Polaka. Chcemy poprzez nasze teksty i wiersze opowiedzieć, kim dla nas jest Ojciec Święty, za co go cenimy i kochamy. W tomiku zebrano utwory, które wpłynęły na Szkolny Konkurs Literacki o Janie Pawle II oraz wybrane prace wykonane na Konkurs Plastyczny „Nasz Święty Jan Paweł II”.
 
Ojcze Święty, nasz Wielki Patronie, w setną rocznicę Twych urodzin ten skromny dar składamy na Twe dłonie:
 
Powrót