Szukasz stażysty do swojej firmy? Skorzystaj z programu Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie

Szukasz stażysty do swojej firmy? Skorzystaj z programu Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie

27.05.2014
Trwa program „PI Staż z mentorem Twoim wyborem”, w którym pracodawcy mogą pozyskać na staż wykwalifikowanych pracowników. Stypendium stażowe będzie pokrywał urząd pracy.

 


Do udziału w programie „PI Staż z mentorem Twoim wyborem” zapraszamy pracodawców
z województwa lubelskiego. Mogą oni pozyskać do pracy, na sześciomiesięczny staż zawodowy, wykwalifikowane osoby, których stypendium stażowe będzie finansowane ze środków projektu.

Program już trwa. Wśród pozostałych osób poszukujących miejsca na staż są jeszcze bezrobotni gotowi do podjęcia pracy w zawodach: laborant, technolog, kontroler jakości, opiekun społeczny, pomoc przedszkolna, pracownik biurowy, sekretarka, pracownik obsługi klienta, kierowca, magazynier, sprzedawca,

Przystępując do projektu „PI Staż z mentorem Twoim wyborem” właściciel firmy może zyskać wykwalifikowanego stażystę posiadającego wykształcenie wyższe na okres do 5 m-cy, bez ponoszenia kosztów zatrudnienia, a także refundację części wynagrodzenia dla mentora (pracownika pracodawcy), sprawującego opiekę nad stażystą, w wysokości 300 zł brutto miesięcznie. Mogą też Państwo liczyć na ścisłą współpracę w zakresie rekrutacji osób, zarówno z doradcą zawodowym, jak i z psychologiem zatrudnionym u nas w urzędzie.

Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że udział w projekcie wiążę się z gotowością do zatrudnienia uczestników projektu, po zakończeniu stażu zawodowego na okres min. 6 miesięcy.

Z uwagi na harmonogram programu zainteresowani pracodawcy są proszeni o zgłaszanie się już teraz. Informacje można znaleźć na stronie www.mentor.puplublin.pl.

 

Kontakt dla pracodawców:

Marta Skałecka tel. 81 745 18 16 wew. 274

Powrót